міфи
Здоров’я Новини Поради

Науковці спростували 6 міфів про здоров’я

Людство нестримно прогресує в питаннях здоров’я, та разом з тим залишилося безліч застарілих стереотипів, які насправді спростовані вченими.

Щеплення можуть викликати аутизм

Багато батьків відмовляються робити своїм дітям щеплення від небезпечних захворювань, посилаючись на нібито доведений зв’язок між щепленнями та підвищеним ризиком аутизму. Тим часом вже вийшло кілька по-справжньому великих метадосліджень, які підтвердили: це міф. Цього року були опубліковані результати метадослідження, автори якого вивчили результати експериментів, що оцінюють стан здоров’я понад півмільйона людей протягом декількох десятиліть — і вони з упевненістю говорять, вакцинація ніяк не впливає на ризик розвитку аутизму.

Якщо у вас не було алергії в дитинстві, то ніколи й не буде

На жаль, це не так. Практично в будь-якому віці й на будь-якому життєвому етапі може розвинутися непереносність того чи іншого продукту, в тому числі в досить важкій формі. Тому якщо раптом ви помітили реакцію на якийсь звичний продукт, зверніться до лікаря і зробіть тести — і якщо вони будуть позитивними, надалі уникайте алергену.

Астма не розвивається у дорослих

Ще одна сумна правда: як і алергія, астма може розвинутися раптово, у людини, яка ніколи раніше нею не страждала. Тому важливо знати ранні ознаки цього захворювання і вчасно звернутися до лікаря, якщо раптом помітите у себе або близьких ці симптоми.

Кава виводить рідину з організму

Попри те, що кофеїн має сечогінний ефект, кава та інші напої, що містять його, рекомендовано враховувати в підрахунку щоденної кількості випитої рідини. Лікарі все більше схиляються до думки, що кава може бути таким же джерелом вологи для організму, як і звичайна вода.

Вживання яєць підвищує рівень холестерину

Багато років яйця, особливо смажені, були під найсуворішою забороною для всіх, хто серйозно турбувався про здоров’я серця: вважалося, що ці продукти підвищують рівень «поганого» холестерину в організмі та сприяють зниженню еластичності стінок судин. Але недавні дослідження підтвердили, що немає прямого зв’язку між споживанням яєць і накопиченням небезпечного холестерину. Більш того, яйця корисні для серця, через те, що жовтки містять вітаміни А, D, Е і К, А також кальцій, залізо і холін.

Хропіння — це нормально

Насправді хропіння безпечний і нормальний тільки в одному випадку — якщо у вас нежить. У весь інший час хропіння — сигнал того, що з вашим здоров’ям щось не так. Діабет другого типу, підвищений кров’яний тиск, захворювання серця — це тільки мала частина тих захворювань, з якими пов’язано обструктивне апное або, по-простому, хропіння.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь