zozhlogo
Поради

10 способів закріпити корисну звичку

Багато хто хоче бігати вранці, на автопілоті перекушуючи яблуком, а не чіпсами, або йти у фітнес-клуб без суперечок із самим собою. Для цього можна спробувати перетворити корисне заняття з повинності в звичку.

«Давайте визнаємо, що майже все наше життя складається з рутини, яка складалася протягом довгих років, і неможливо внести поправки в неї моментально, – говорить Скотт Янг, коуч, автор сайту Pick The Brain. – Деякі нові звички доводиться закріплювати місяцями, але це того варте – вони залишаться з вами. Використовуйте правильні прийоми, і все обов’язково вийде». Ось вони:

 1. Пообіцяйте собі
  Пообіцяйте, що будете закріплювати нову звичку протягом 30 днів, а після цього у вас буде право від неї відмовитися. Ставтеся до нововведення як до гри, маленького експерименту: чому б всього один місяць не пограти, наприклад, в вегетаріанця? Бігуна? Танцюриста? Таке обмеження дозволить зробити процес психологічно комфортним (нас лякає слово «назавжди»), а звичка непомітно закріпиться. Через 30 днів продовжите термін ще на місяць або півтора.
 2. Не ставте глобальних цілей
  Звичка, яку ви хочете закріпити, повинна бути максимально простою. Одночасно привчити себе до щоденних кардіотренувань, здорових сніданків і запам’ятовування 20 іноземних слів на добу – нездійсненне завдання. А ось до півгодинної розтяжка три рази в тиждень цілком можливо.
 3. Перші 30 днів ви повинні залізно дотримуватися дану собі обіцянку
  Якщо ви хочете все життя займатися йогою щовівторка о 8 ранку, почати потрібно саме в цей день і годину. У перший місяць дуже бажано робити це ще і в однакових умовах: у вітальні, на рожевому килимку, в чорній формі.
 4. Сформуйте попередній ритуал
  У психології його називають «тригером». Він може бути самим абсурдним, наприклад, п’ять разів клацнути пальцями перед тим, як піти готувати здоровий обід. Звучить дивно, на практиці приголомшливо допомагає закріпити будь-яку звичку.
 5. Не прагніть звикнути до того, що ви ненавидите
  Це, звичайно, можливо, але навіщо? Якість вашого життя точно не покращиться. Тому обирайте для введення в вашу щоденну рутину саме той вид фітнесу, дієту або напрямок йоги, які вам хоча б теоретично до душі. Якщо в сім ранку вам хочеться тільки померти, не змушуйте себе з завтрашнього дня стати ранньою пташкою. Може, пізніше – зараз почніть з чогось більш приємного.
 6. Створіть якомога більше «нагадувань»
  Попросіть всіх друзів і рідних щодня цікавитися, коли ви, нарешті, підете гуляти (позаймаєтеся спортом, вип’єте два літри води). Заведіть десяток будильників. Обклейте житловий і робочий простір листками з нагадуванням. Спочатку це буде жахливо дратувати, потім – не залишить вибору.
 7. Нагороджуйте себе, особливо спочатку.
  Це дуже важливо для того, щоб виробити позитивно емоційний зв’язок з новою звичкою. На перших порах дозволяється навіть з’їдати пару квадратиків шоколаду після кожної пробіжки.
 8. Сурміть на весь світ про свої досягнення
  Розповідайте всім підряд про те, що ось уже три дні гуляєте вечорами, пишіть про це в соціальних мережах і блогах. Схвалення оточуючих відмінно мотивує. Крім того, важливо, щоб зовнішній світ став асоціювати вашу нову звичку з вами.
 9. Як тільки вам в голову прийде жахливо важлива причина, по якій необхідно скасувати заплановану справу, запишіть її
  Робіть це регулярно і з часом зрозумієте, що набір відмовок у вас один і той же і всі вони незначні.
 10. Якщо ви хочете замінити одну звичку іншою, запам’ятайте: вони повинні бути рівноцінними
  Якщо необхідно перестати пити термоядерний еспресо під кінець робочого дня, сформуйте звичку, яка буде точно так же «заряджати мозок». Заспокійливе дзижчання телевізора замініть медитаціями, а шоколад – фруктовим желе.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь